Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för tjänster avseende utvärdering och uppföljning inom området vård och omsorg
Referensnummer: 2.7-17066/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar genomförande av hela eller delar av uppdrag som kan omfatta kartläggning, uppföljning, utvärdering eller analys inom Socialstyrelsens verksamhetsområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen