2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning samt mark och trädgårdsskötsel
Beskrivning: Upphandlingens mål och syfte är att tillgodose SVOA:s behov av Mark- och trädgårdsskötsel samt Snöröjning och halkbekämpning inom hela SVOA:s verksamhetsområde. Syftet med den här upphandlingen är att tillförsäkra SVOA en kostnadseffektiv och högkvalitativ leverans av tjänsterna till fastställda priser och villkor.
Intern identifierare: 26SVOA66
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: DOA - Snöröjning och halkbekämpning, zon 1
Beskrivning: Enligt info i dokument
Intern identifierare: DOA - Snöröjning och halkbekämpning, zon 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: DOB - Mark- och trädsgårdsskötsel
Intern identifierare: DOB - Mark- och trädsgårdsskötsel
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: DOA - Snöröjning och halkbekämpning, zon 2
Intern identifierare: DOA - Snöröjning och halkbekämpning, zon 2