236112-2018 - ÄndringSverige-Sveg: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad avseende Utemiljö
Referensnummer: HSN 2018/02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av yttre skötsel av Härjegårdar Fastighets AB:s och Härjedalens kommuns fastighetsbestånd.
Totalt 4 entreprenader, 1 Sveg, 2 Funäsdalen, 3 Ytterhogdal, 4 Lillhärdal.