Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Termograferingstjänster
Referensnummer: 19/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Sinfra, är en inköpscentral med uppdrag att som ombud för Sinfras medlemsföretag upphandla efterfrågade effektiva och ändamålsenliga produkter och tjänster på bästa villkor på marknaden. Upphandlingen omfattar: I huvudsak statusbestämning av fjärrvärmenät med termografering från flyg eller annat fordon, kontroll av driftsatta anläggningar inom energi och vatten. Kontroll av fjärrvärmerör i drift, pannor, transformatorer, isolatorer. mm. En leverantör behöver inte lämna anbud på hela omfattningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60445000 Flygtjänster, 71356100 Tekniska kontroller, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen