Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten.
Referensnummer: UH-2017-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Timrå kommun och AB Timråbo upphandlar ramavtal gällande Ventilationsservicearbeten som beställs löpande inom av beställaren förvaltade fastigheter. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll.
Även viss injustering och utredning av ventilationsanläggningar i beställarens fastigheter kan komma att ingå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen