236272-2022 - ÄndringSverige-Karlskrona: Diverse byggmaterial av trä
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä- och byggvaror
Referensnummer: KS 2022/303 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av virke och annat byggmaterial.
Vårt behov är både byggvaror, snickerier, infästningar, listverk mm men även tryckimpregnerat virke samt diverse tillbehör.
Avhämtning ska kunna ske från leverantörs utlämningsställe i form av exempelvis butik/hämtlager men även leverans direkt till beställarens verksamheter.
Upphandlingen avser myndigheternas verksamheter i Karlskrona samt för Räddningstjänstens räkning är det även önskvärt med utlämningsställe i Ronneby kommun.