236348-2023 - ResultatSverige-Växjö: Hårvårdsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Desinfektion, hudvård, rengöringsprodukter
Referensnummer: 22RGK1880
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33711600 Hårvårdsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser rengörings och desinfektionsprodukter för händer, ytor och föremål. Hudvårdsartiklar för patienter - schampo, tvål/tvättcreme, Hand- och maskindiskmedel, tvättmedel mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24455000 Desinfektionsmedel, 33631600 Antiseptika och desinfektionsmedel, 33711610 Schampon, 33711900 Tvål, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39831210 Maskindiskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen