236399-2023 - ÄndringSverige-Karlstad: Jordbrukstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivningstjänster inom Greppa näringen, Ekologisk produktion och Ett rikt odlingslandskap i Värmlands län 2023-2024
Referensnummer: 604-1991-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77100000 Jordbrukstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av rådgivning enligt modul inom områdena Greppa Näringen, Ekologisk Produktion och Ett rikt odlingslandskap i Värmlands län för perioden 2023-07-01 till 2024-12-31. Inom området Ett rikt odlingslandskap är det rådgivning rörande Betesplanering på naturbetesmarker, samt Våtmarker för biologisk mångfald som upphandlas.
Detaljerad beskrivning av uppdraget och Länsstyrelsens förväntningar av uppdraget framgår i avsnitt 4, "Krav på tjänsten”.