Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende lokalvård
Referensnummer: 22/09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller ramavtal avseende lokalvård för behov inom Gnesta förvaltnings AB:s och Gnestahem AB:s verksamhet och fastighetsbestånd.
För fullständiga förutsättningar för upphandlingen och det efterföljande åtagandet, vänligen se upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 48
Detta kontrakt kan förlängas: nej