236606-2019 - ResultatSverige-Örebro: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elarbeten
Referensnummer: 17/84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖrebroBostäder AB avser att upphandla ramavtal gällande elarbeten. Löpande avrop kommer att ske upp till ett värde av 600 000 SEK, för avrop till ett värde av 600 000 SEK - 12 000 000 MSEK kommer förnyad konkurrensutsättning att ske.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen