Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillverkning och leverans av stolpförlängare.
Referensnummer: 114-9267-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Norrbottens län inbjuder till anbudsgivning för avtal på tillverkning och leverans av stolpförlängare avsedda för del av markering av vinterleder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44144000 Stolpar, 44190000 Diverse byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen