Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande och transport av avlidna
Referensnummer: RS 2022/346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98371000 Begravningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna upphandlar tjänsten omhändertagande och transport av avlidna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98371000 Begravningstjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98300000 Diverse tjänster, 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster, 98371200 Begravningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/07/2022Slut: 31/05/2023
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
12+12+12 månader
Del nr: 2