23666-2020 - ResultatSverige-Örebro: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gasol och svetsgaser
Referensnummer: KS 1099/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på gasol, svetsgaser mm för leverans till de upphandlande myndigheterna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24100000 Gaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ramavtal avseende gasol, svetsgaser mm. Nuvarande ramavtalsleverantör är AGA Gas AB.