236713-2018 - PlaneringSverige-Stockholm: Anläggningsarbeten för allmänna vägar
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS E-334 Gasverksvägen - arbetsgata och finplanering
Referensnummer: E-334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggnation av gata.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233120 Vägbygge, 45233140 Vägarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen