236760-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Verktygsmaskiner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motordrivna småmaskiner för park- och markvård
Referensnummer: 214/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42600000 Verktygsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Nu genomför förvaltningen för inköp och upphandling en ramavtalsupphandling för motordrivna småmaskiner för park och markvård.
Målgruppen för de motordrivna småmaskinerna är förvaltare, med mera.
Göteborgs stad arbetar för att nå målet om en fossilfri maskinpark 2025 vi hoppas ni vill vara med på resan.
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument!