236761-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksmedia.
Referensnummer: UH-2016-388
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder ert företag att lämna anbud på upphandling av separata ramavtal gällande nedan sju (7) kategorier, s.k. biblioteksmedia.
Upphandlingen är indelad i sju (7) kategorier:
1 Böcker på samtliga språk (utan utrustning).
2 Böcker på svenska, engelska, spanska, franska, tyska, finska och nordiska språk med Biblioteksutrustning.
3 Böcker på övriga språk med biblioteksutrustning.
4 Böcker på svenska med biblioteksbandsutrustning.
5 Film på DVD, Blu-ray och Tv/PC-spel.
6 Ljudböcker.
7 Tidningar och tidskrifter, utgivna i och utanför Sverige.
Anbud ska lämnas med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kategori 1 – Böcker på samtliga språk (utan utrustning)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kategori 2 – Böcker på svenska, engelska, spanska, franska, tyska, finska och nordiska språk med biblioteksutrustning
Del nr: 2
Kategori 3 – Böcker på övriga språk med biblioteksutrustning
Del nr: 3
Kategori 4 – Böcker på svenska med biblioteksbandsutrustning
Del nr: 4
Kategori 5 – Film på DVD, Blu-ray och Tv/PC-spel
Del nr: 5
Kategori 6 – Ljudböcker
Del nr: 6
Kategori 7 – Tidningar och tidskrifter, utgivna i och utanför Sverige
Del nr: 7