236836-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial.
Referensnummer: TK 17.065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kontorsmaterial till verksamheterna inom Eskilstuna och kommun och övriga avropsberättigade enheter. Med kontorsmaterial avses exempelvis pennor, pärmar, mappar, plastfickor, block, kontorsmaskiner och kalendrar. För vidare information om efterfrågat sortiment, se upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22850000 Pärmar och tillbehör till dessa, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen