236874-2023 - ÄndringSverige-Sveg: Avfallstransport
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av avfall från återvinningscentraler
Referensnummer: VMR 2023/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
• Transport av grov och byggavfall från enskilda återvinningscentraler
• Transport av latrintunnor till slambehandlingsanläggning eller annan avlämningsplats som beställaren anvisar
• Transport av ris och trädgårdsavfall till avlämningsplats som beställaren anvisar