236901-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Golv- och plattläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE 15 650 Plattsättning kakel och klinker
Referensnummer: 18/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45431000 Golv- och plattläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem avser att uppföra nybyggnation av flerbostadshus 113 lgh samt förskola i Kv.Vågdalen i Hammarby Sjöstad, Stockholm. Denna upphandling avser kompletta arbeten enligt AB04, delentreprenad 15 650, plattsättning kakel och klinker.