Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Appleprodukter till skolverksamheter och administrativ personal
Referensnummer: 239/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av Appleprodukter inkl. tillhörande tjänster till skolverksamheter och administrativ personal samt service av Appleprodukter till Göteborgs Stad och övriga upphandlande myndigheter som anges i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237200 Datortillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen