237021-2017 - PlaneringSverige-Grums: Patrullering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevaknings- och larmtjänster inkl. underhållstjänster.
Referensnummer: UH-2017-32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79715000 Patrullering
II.1.4.
Kort beskrivning
Bevaknings- och larmtjänster inklusive underhållsservice inbrottslarm för Grums kommun, Grums Hyresbostäder AB samt Stiftelsen Grums kommuns hyresbostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79715000 Patrullering, 79714000 Övervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster, 71700000 Övervakning och kontroll, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning, 50600000 Reparation och underhåll av säkerhets- och försvarsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bevaknings- och larmtjänster inklusive underhållsservice inbrottslarm.