237066-2020 - ResultatSverige-Gävle: Kontorsmöbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmöbler
Referensnummer: RS 2019/1907
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39130000 Kontorsmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kontorsmöbler till Region Gävleborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen