Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning för Smedjebackens kommun.
Referensnummer: 2017-289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar snöröjning, isrivning, underhållshyvling, borttransport av snö, samt halkbekämpning på Smedjebackens kommuns vägnät enligt bifogade områdeskartor. Entreprenaden omfattar huvudgator, matargator och bostadsgator samt i vissa fall trottoarer, gångvägar samt gång- och cykelvägar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning