237148-2024 - Planering
Sverige – Medicinsk utrustning – Inbjudan till hearing av NPWT Vacuumpumpar samt tillhörande förbrukningsmaterial
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInbjudan till hearing av NPWT Vacuumpumpar samt tillhörande förbrukningsmaterial
BeskrivningRegion Kronoberg avser att göra en upphandling av Vacuumpumpar med tillhörande förbrukningsmaterial; både engångspumpar samt flergångspumpar för rikligt vätskande sår inklusive öppen buk. Vi vill med denna inbjudan ge tänkbara leverantörer möjlighet att presentera sitt utbud av produkter.
Intern identifierareRFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar, 33169400 Kirurgiska behållare, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter