2. Förfarande
Förfarande
Titel: Multifunktionella defibrillatorer 360J till Region Skåne
Beskrivning: Upphandling av en multifunktionell (manuell + halvautomatisk) bifasisk defibrillator till Region Skåne. Det ska gå att välja startläge på Defibrillatorn (manuellt eller halvautomatiskt) beroende på användarens behov. Efterfrågad utrustning ska leverera energiomfång upp till 360J. Defibrillatorerna kommer att utrustas med övervakningsfunktioner samt användas på barn och vuxna vid elkonvertering av arytmier, extern pacing, intern defibrillering samt vid hjärtstopp.
Intern identifierare: 2026-O000196
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000