237162-2019 - ÄndringSverige-Ludvika: Dataplattformar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhet- och planeringssystem för Sociala sektorn, Vård och omsorg samt AIK, Falu kommun
Referensnummer: GNU 2019/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30211300 Dataplattformar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett modernt IT-stöd innehållande verksamhetssystem och planeringssystem till förvaltningarna Omvårdnadsförvaltningen, Socialförvaltningen och Arbetsmarknads- Integrations och kompetensutvecklingsförvaltningen (AIK)