See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tandvårdsutrustning
Beskrivning: Tandvårdsutrustning enligt upphandlingsdokuemten till: Region Dalarna Folktandvården i Uppsala län Folktandvården Gävleborg AB Folktandvården Sörmland AB Folktandvården Västmanland AB Region Västmanland
Intern identifierare: IN-IN25-0274
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Ytterligare klassificering (cpv): 51412000 Installation av utrustning för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen består av följande objekt: 1. Behandlingsstol och unit 2. Operationsbelysning 3. Dental röntgen 4. Dental diskdesinfektor 5. Utrustning för rengöring, smörjning och termisk desinfektion med värme och vatten 6. Autoklaver
Intern identifierare: 1769750-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Behandlingsstol och unit
Beskrivning: Se underlag
Intern identifierare: 1769751-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Operationsbelysning
Intern identifierare: 1769752-2
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Dental Röntgen
Intern identifierare: 1769753-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Dental Diskdesinfektor
Intern identifierare: 1769754-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Utrustning för rengöring med värme och vatten
Intern identifierare: 1769756-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Autoklaver
Intern identifierare: 1769757-6