2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation by 402 med tillhörande 567
Beskrivning: Nybyggnation av byggnad med omklädningsrum och kontor med inre och yttre tillhörande faciliteter
Intern identifierare: 2094/2026
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45262311 Uppförande av betongstommar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000