237349-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konstruktionstjänster – Tekniska konsulter - Konstruktör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Konstruktör
BeskrivningLaholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser att upphandla ramavtal för successiva avrop av tekniska konsulttjänster inom fackområde konstruktör.
Intern identifierareLH 25/07
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKonstruktör - Obligatorisk del
Intern identifierare1617286
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKonstruktör - Informationsfrågor
Intern identifierare1617287