Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tak- och plåtarbeten
Referensnummer: 493/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45261210 Takläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av taktäckning, takläggning, plåt- och plåttaks arbeten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261100 Taklagsarbete, 45261210 Takläggningsarbete, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri, 50112111 Plåtskadereparationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen