237356-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning - Gagnef 2019
Referensnummer: GNU 2019/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar snöröjning och i vissa områden halkbekämpning för Gagnefs kommun och Gagnefsbostäder AB.
• Björbo
• Dala Floda
• Mockfjärd
• Gagnef
• Djurås (ej halkbekämpning)
• Djurmo (ej halkbekämpning)
• Bäsna (ej halkbekämpning)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Björbo
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dala Floda
Del nr: 2
Mockfjärd
Del nr: 3
Gagnef
Del nr: 4
Djurås
Del nr: 5
Djurmo
Del nr: 6
Bäsna
Del nr: 7