23737-2022 - ÄndringSverige-Gävle: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fakoemulsifikationsutrustning
Referensnummer: RS 2020/797
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla fyra (4) stycken utrustningar och tillbehör avsett för fakoemulsifikation. Samt option på underhållsavtal efter garantitidens utgång.