237479-2020 - PlaneringSverige-Göteborg: Radio- och kabeltelevisionstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI TV-tjänster
Referensnummer: 20/087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92230000 Radio- och kabeltelevisionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Var med och påverka våra ramavtal!
Vill ni som leverantörer vara med och påverka så att vi, Göteborgs stad förvaltningen för inköp och upphandling, upphandlar med rimliga och relevanta krav?
Vi startar nu upphandlingen av TV-tjänster via strömmad media eller distribuerad visning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64228100 Överföring av TV-sändningar, 92232000 Kabel-tv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen