237517-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning i Älvdalen, 2019/29
Referensnummer: 2019/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal på förekommande vinterväghållning.
Administrativa bestämmelser och avtalsvillkor är gemensamma för upphandlingens samtliga delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del Älvdalen södra, 2019/29, vinterväghållning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vinterväghållning i Älvdalen Södra
Del Älvdalen norra, 2019/29, vinterväghållning
Del nr: 2
Vinterväghållning i Älvdalen norra
Del Särna, 2019/29, vinterväghållning
Del nr: 3
Vinterväghållning i Särna
Del Idre, 2019/29, vinterväghållning
Del nr: 4
Vinterväghållning i Idre