237536-2017 - ResultatSverige-Sundsvall: Drift av dataanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, underhåll och service av datahall.
Referensnummer: AD 508/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72514000 Drift av dataanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolagsverket inbjuder anbudsgivare att lämna anbud för upphandling av Drift, underhåll och service av datahall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen