237539-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkning i Göteborgsregionen 2017.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalkning av sjöar och våtmarker i försurningsdrabbade områden i Göteborgsregionen. Kalkning ska ske med båt och helikopter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44921210 Kalkmjöl, 60400000 Flygtransport, 60445000 Flygtjänster, 60640000 Sjöfartstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen