Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende hyra av moduler
Referensnummer: KS2018/0762
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211000 Monteringshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget för ramavtalet omfattar uthyrning av moduler. Lokalerna ska användas till förskole- och skolverksamhet. Leverans sker efter avrop och beställning från beställaren. I uppdraget ingår etablering samt avetablering av modulerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen