237557-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster
Referensnummer: 222-397/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en varierande karaktär av enklare hantverkstjänster i de fastigheter där beställaren har sin verksamhet. Ramavtalet är villkorat med avrop, och omfattar avhjälpande underhåll och akuta åtgärder, såsom:
service och reparationer, underhållsåtgärder, mindre ombyggnader för verksamhetsanpassning.