Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av samarbetspartner för framtagande, förvaltning och utveckling av extern webbplats och intranät.
Referensnummer: 2017-4396
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholmshem efterfrågar en samarbetspartner för framtagande, förvaltning och utveckling av extern webbplats och intranät. I uppdraget ingår såväl kommunikativ som teknisk strategisk rådgivning samt operativt genomförande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen