237583-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Malung: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Meddelande om förhandsinsyn gällande support och underhåll för Visma Personec P
Referensnummer: KS/2022:293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malung-Sälens kommun har, efter genomförande av förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt LOU (2016:1145) 6 kap. 14§ punkt 2 och detta meddelande, för avsikt att tilldela Visma PubliTech AB, org nr 556515-6196 kontrakt avseende support och underhåll av Visma Personec P. Genom befintligt avtal med Visma PubliTech har kommunen en icke-exklusiv nyttjanderätt till verksamhetssystemet och dess avtalade programprodukter/moduler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen