See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rikstäckande ramavtal av kaffeautomater, förbrukningsvaror samt tjänster
Beskrivning: Åklagarmyndigheten välkomnar Anbudsgivare att lämna anbud på rikstäckande ramavtal för kaffeautomater med tillhörande varor och tjänster. Upphandlingen är en samordnad upphandling mellan Åklagarmyndigheten och Ekobrottsmyndigheten där båda Myndigheterna ämnar teckna varsitt ramavtal.
Intern identifierare: ÅM2023-1963
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 42968100 Dryckesautomater
Ytterligare klassificering (cpv): 03131100 Kaffebönor, 15511210 Mjölk med lång hållbarhet, 15511700 Mjölkpulver, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861100 Rostat kaffe
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Krav och information
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Underskåp för kaffeautomater Större modell av kaffeautomat (med kapacitet att brygga över 300 koppar kaffe om dagen) Cafitesse-automat eller likvärdiga automater (liquid kaffe) och/eller likvärdiga automater som har frystorkat kaffe.