Syftet med upphandlingen är att teckna ett tjänsteavtal för lagringslösning inom området IT infrastruktur med tillhörande tjänster för hela kommunkoncernen och dess helägda eller delägda bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen