237637-2019 - ResultatSverige-Henån: Arkitektoniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - Planarkitekter
Referensnummer: Dnr. 85-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sektor samhällsutveckling vid Orust kommun har behov av tekniska konsulter inom konsultområdet Planarkitekter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen