23766-2020 - ResultatSverige-Linköping: Utrustning för operationssalar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsmikroskop
Referensnummer: UC-2017-289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33162100 Utrustning för operationssalar
II.1.4.
Kort beskrivning
Operationsmikroskop till neuro, ÖNH (Öron, näsa, hals).
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde: Operationsmikroskop neuro Anbudsområde: Operationsmikroskop öron (ÖHN)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Operationsmikroskop Neuro
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38510000 Mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Operationsmikroskop till Neuro
Operationsmikroskop ÖHN
Del nr: 2
Operationsmikroskop till Öron, näsa hals (ÖHN)