2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjukvårdsartiklar
Beskrivning: Kriminalvården upphandlar nationellt ramavtal för sjukvårdsartiklar till Kriminalvårdens samtliga verksamhetsställen.
Intern identifierare: 2024-28610
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000