Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Labstyrsystem
Referensnummer: V-2019-0537
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38570000 Regler- och styrinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal kombinerat laboratorie- och motorstyrsystem inkluderande system för insamling och primär bearbetning av data.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen