Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni & Kontaktcenter som tjänst
Referensnummer: 2020-0004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64214200 Telefonväxeltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Svenska Spel, Svenska Spel Sport & Casino AB och Casino Cosmopol AB (tillsammans ”Svenska Spel”) inbjuder er härmed att inkomma med anbud i denna upphandling av ”Telefoni & Kontaktcenter som tjänst”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64200000 Telekommunikationstjänster, 79342300 Kundservice
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen