237718-2019 - ResultatSverige-Stockholm: FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Consultant Services in Belgrade
Referensnummer: A2019/0490
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Scope:
Statistics Sweden invites tender submissions for consultant services in Belgrade with reference number A2019/0490, in accordance with the following instructions.
The purpose of the procurement is to sign a contract with a supplier who can station a consultant-s in Belgrade to coordinate and administrate a regional project in the Western Balkans for candidate and potential candidate countries for EU membership.
Contractual form:
Statistics Sweden will sign a contract with one (1) supplier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73220000 Utvecklingsrådgivning, 75112100 Administration för utvecklingsprojekt, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen