Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snabbtest Covid-19- Antigentest
Referensnummer: FM2021-11107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten är i behov av Covid-19 Test (snabb självtest) för att testa sin personal. Upphandlingen avser antigentest för påvisning av SARS- CoV-2 antigen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 38911000 Manuella kit med provstickor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen