Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska- och medicintekniska gaser, industrigaser, livsmedelsgaser och torris
Referensnummer: RD20/04381
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument. Upphandlingen avser köp och leverans av flaskpaket av gas och torris inkl. hyra av flaskor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24100000 Gaser, 24111500 Gaser för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen